VS-9SX Small Simplex Lock Drawer Safe
$239.99
-
90-Day Risk-Free Returns. No questions asked.
-
USA-Designed. 15+ Years Trusted. Proven by thousands of customers.
-
24/7 Customer Support. We’re here whenever you need help.
| Weight | 8.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.6 × 7.5 × 2.6 in |
| Biometrics | None |
| Locking System | Simplex Pushbutton Lock |
| Protection Level | Heavy Plus (Body 2mm / Door 5mm) |
| Mounting Type | Drawer Mounted |
| Door Opening Direction | Drop-Down Front |
| Built-in LED light | No |
| Interior Lining Type | None |
| Shelves | None |
| Key Hooks | |
| Display | None |
| Back-lit Buttons | No |
| Color | Black |
| Battery-Free Operation | Yes |
| Batteries | None |
| Included Components | 2 AA Batteries, 4 Mounting Bolts, Allen Wrench, Safe Box, User Manual |
| Size | Small |
| Keypad | 5 Buttons (Fully Mechanical) |
CUSTOMER REVIEWS
Be the first to review “VS-9SX Small Simplex Lock Drawer Safe” Cancel reply



Reviews
There are no reviews yet.