VS-19DB Large Wall Mount Drop Slot Depository Safe
$179.99
-
90-Day Risk-Free Returns. No questions asked.
-
USA-Designed. 15+ Years Trusted. Proven by thousands of customers.
-
24/7 Customer Support. We’re here whenever you need help.
| Weight | 23.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.1 × 12 × 20 in |
| Biometrics | None |
| Locking System | Key |
| Protection Level | Heavy Plus (Body 2mm / Door 5mm) |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Door Opening Direction | Front-Opening |
| Built-in LED light | No |
| Interior Lining Type | None |
| Shelves | None |
| Key Hooks | |
| Display | None |
| Back-lit Buttons | No |
| Color | Black |
| Battery-Free Operation | Yes |
| Batteries | None |
| Included Components | 2 Back-up Keys, 2 Mounting Bolts, Allen Wrench, Safe Box, User Manual |
| Size | Large |
| Keypad | None |
CUSTOMER REVIEWS
Be the first to review “VS-19DB Large Wall Mount Drop Slot Depository Safe” Cancel reply



Reviews
There are no reviews yet.