VS-144KS Key Cabinet Safe – 144 Key Capacity
$419.99
-
90-Day Risk-Free Returns. No questions asked.
-
USA-Designed. 15+ Years Trusted. Proven by thousands of customers.
-
24/7 Customer Support. We’re here whenever you need help.
| Weight | 56 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.1 × 16.5 × 25.6 in |
| Biometrics | None |
| Locking System | PIN / Key |
| Protection Level | Heavy Plus (Body 2mm / Door 5mm) |
| Mounting Type | Tabletop / Desktop, Wall Mounted |
| Door Opening Direction | Front-Opening |
| Built-in LED light | Yes |
| Interior Lining Type | Fully Carpeted Interior |
| Shelves | None |
| Key Hooks | 144 |
| Display | 2-inch Monochrome LCD Display (Blue Back-lit) |
| Back-lit Buttons | No |
| Color | Black |
| Battery-Free Operation | No |
| Batteries | 4 AA batteries (included) |
| Included Components | 2 Back-up Keys, 4 AA Batteries, 4 Mounting Bolts, Allen Wrench, Safe Box, User Manual |
| Size | Large |
| Keypad | 12 Buttons Non Back-lit |
CUSTOMER REVIEWS
Be the first to review “VS-144KS Key Cabinet Safe – 144 Key Capacity” Cancel reply



Reviews
There are no reviews yet.